• XVI Dzień Papieski
          • XVI Dzień Papieski

          • 20.10.2016r. uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Agaty Śliwy wystąpili z okazji XVI Dnia Papieskiego. Podczas apelu ogłoszono również laureatów:

            Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II:

            I MIEJSCE: Paweł Wyskiel z klasy V, który będzie reprezentował szkołę w gminnym etapie tego konkursu w Piątkowej

            II MIEJSCE: Paweł Martuszewski z klasy V

            III MIEJSCE: Piotr Martuszewski z klasy V

            IV MIEJSCE: Wojciech Baran z klasy VI

            Szkolny Konkurs Literacki, na wiersz związany z hasłem Dnia Papieskiego „Bądźcie świadkami miłosierdzia”:

            I MIEJSCE: Michalina Pisarek z klasy V, Martyna Kmiotek z klasy V, Julia Bator z klasy V

            Wyróżnienie w konkursie plastycznym zdobyli: Maksymilian Dudka oraz Julia Synoś z klasy II A

            Zdjęcia w Galerii.

             

        • Święto Edukacji Narodowej
          • Święto Edukacji Narodowej

          • W dniu 17 października szkoła obchodziła Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI pod opieką pani Agaty Śliwy przygotowali spektakl muzyczny inspirowany książką pt. "Akademia Pana Kleksa". Na zakończenie akademii pan dyrektor Janusz Maciołek złożył serdeczne życzeinia gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi.

            Zdjęcia w Galerii.

        • Wycieczka do skansenu "Potoki"
          • Wycieczka do skansenu "Potoki"

          • 13 września 2016r.  uczniowie klas IV- VI pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę edukacyjną do muzeum "Potoki" w Błażowej na Wilczaku u pana Augustyna Rybki. Uczniowie mieli ciekawą lekcję historii, zwiedzali muzeum, a także uporządkowali miejsce pamiątkowego krzyża poległych partyzantów. Największą atrakcją okazał się rejs łódką, przy sterach zasiedli pan dyrektor Janusz Maciołek i Sebastian Kowal nauczyciel wychowania fizycznego. To jednak nie była jedyna atrakcja, uczniowie mogli spróbować swoich sił w spinaczce na linie oraz w bitwie wodnej. 

            Serdecznie dziękujemy panu Augustynowi Rybce za zaproszenie oraz miłe przyjęcie.

            Zdjęcia w galerii.

          • W lipcu, w naszej szkole odbywają się zajęcia edukacyjno- terapeutyczne, w ramach projektu "Rozwinąć skrzydła". Dzięki Stowarzyszeniu Akademia Rozwoju, dzieci mogą korzystać z wielu zajęć, m.in. muzykoterapii, zajęć z fizjoterapii, logorytmikii, terapii ręki, zajęć plastycznych, treningu radzenia sobie z emocjami i wielu innych.

            Zdjęcia.

        • Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
          • Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

          • 24 czerwca 2016r. po raz ostatni zadzwonił dzwonek w naszej szkole. O godzinie 8:30 wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice udali się na mszę świętą. Dalsza część uroczystości była kontynuowana w budynku szkoły. Odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie pożegnali kolegów i koleżanki z VI klasy. Rozdano świadectwa i nagrody. Największą radością dla wszystkich, jest jednak myśl, że już są WAKACJE!

            Zdjęcia w Galerii.

        • Niezapomniana wycieczka
          • Niezapomniana wycieczka

          • Uczniowie SP w Błażowej Dolnej w ostatnim tygodniu nauki wybrali się ze swoimi opiekunami na dwudniową wycieczkę do Bochni i Krakowa. Najkrótszą noc, z 21 na 22 czerwca, spędzili 250 m pod ziemią i w nietypowej atmosferze. Towarzyszyło temu zwiedzanie podziemnego miasta, przejazd kolejką, zejście do komory Ważyn po ok. 700 schodach, zjazd 140-m zjeżdżalnią, gry i zabawy na podziemnym boisku sportowym, obiadokolacja w najgłębiej położonej restauracji w Polsce, projekcja filmu w podziemnym kinie. Ponadto wszyscy uczestnicy mieli możliwość bawić się na parkiecie najgłębiej położonej dyskoteki, jak nigdy dotąd, bo aż do 24.00. To wzbudziło niezwykłe emocje i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

            Pobyt nocny pod ziemią w kopalni soli to niepowtarzalna okazja skorzystania z dobrodziejstw leczniczego mikroklimatu. Powietrze podziemnych komór wykorzystywane jest do leczenia schorzeń układu oddechowego, astmy i alergii, gdyż charakteryzuje się wyjątkową czystością o dużej zawartości chlorku sodu oraz magnezu, manganu i wapnia. Wdychaliśmy te zdrowotne pierwiastki w nietypowym kompleksie noclegowym – piętrowe łóżka i spanie w jednym pomieszczeniu z innymi szkołami – co nie miało wpływu na wypoczynek, gdyż pracownicy kopalni czuwali nad spokojem gości po zapadnięciu ciszy nocnej.

            W pamięci zwiedzających na długo zostanie prezentacja multimedialna na temat kopalni i jej historii, która była niezwykłą podróżą w czasie. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk można było przenieść się w czasy Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, poznać średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górników oraz utrwalić sobie przy okazji wiadomości z historii Polski. W tę niezwykłą, bo w godzinach nocnych podróż w czasie zabrała nas pani przewodnik w stroju górnika, a pomagali jej w tym polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

            Pierwszy dzień wycieczki to nie tylko zwiedzanie kopalni, ale również obejścia XV- wiecznego zamku w Dębnie, gdzie odbywają się turnieje rycerskie, zamku i parku w Nowym Wiśniczu, a także Parku Archeologicznego „Osada VI Oraczy”, która jest rekonstrukcją wioski z XIII w.

            Drugiego dnia udaliśmy się do ZOO w Krakowie, gdzie oglądaliśmy wspaniałe okazy zwierząt. Najbardziej podobały się dzieciom żyrafy, które przyjmowały ciekawe pozy do zdjęć, a słonie wymachiwały na powitanie uszami. Nowością był basen z pingwinami, którym wszyscy zazdrościli kąpieli wodnych. Po posiłku udaliśmy się do centrum i w upalnym słońcu podziwialiśmy piękno Krakowa, szczególnie wawelskiego wzgórza. Z ulgą wchodziliśmy do katedry, do podziemi, gdzie w chłodzie zwiedzaliśmy Groby Królewskie i grób pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich. Na wieży każdy chciał dotknąć Dzwonu Zygmunta i pomyśleć życzenie. Zmęczenie dawało się we znaki i  niektórzy na Rynku woleli na siedząco karmić gołębie krakowskim obwarzankiem. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną, bo w Błażowej Dolnej czekali stęsknieni rodzice. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, którą będą długo pamiętać.

        • Przeworską Kolejką Wąskotorową w świat! – wrażenia uczennicy
          • Przeworską Kolejką Wąskotorową w świat! – wrażenia uczennicy

          •  

            Pierwszy czerwca to dzień, na który czekają zawsze wszystkie dzieci. Dzień Dziecka w naszej szkole miał być wyjątkowy. Zebraliśmy się w szkole jak co dzień, ale w zdecydowanie innych nastrojach, bo przygotowani na świetną przygodę. Byliśmy podekscytowani wyjazdem do Przeworska, a stamtąd kolejką do Dynowa. Do Przeworska przewiozły nas autokary, a tam czekała już na nas gotowa do jazdy Przeworska Kolejka Wąskotorowa „Pogórzanin”. Warto wspomnieć, że biegnie ona 46 -kilometrową trasą przez malownicze krajobrazy Pogórza Dynowskiego. Kolejka słynie z tunelu w Szklarach o długości 602 m, o którym jeszcze wspomnę. Są też dwa mosty stalowe nad rzeką Mleczka i wiele innych mostów ok. 15 m, które są na jednym przęśle, jest też jeden most kamienny. Wracając do naszej wyprawy, trzeba wspomnieć, że w skład kolejki wchodzi  lokomotywa oraz wagony otwarte i zamknięte. W jednym z wagonów mieści się sklepik, gdzie można było kupić coś do picia lub drobne przekąski. Czas podróży umilaliśmy śpiewaniem piosenek i miłymi rozmowami. Nagle wszystkich ogarnęło przerażenie, gdy wjechaliśmy do ciemnego, wilgotnego i wąskiego tunelu. Kolejka  zwalniała, aż w końcu zatrzymała się. Dzieci zaczęły piszczeć, a w świetle latarek naszych telefonów można było zobaczyć nietoperze. Było strasznie! Wprawdzie wyjeżdżając z tunelu, poczułam ulgę, ale jednocześnie żałowałam, że już się skończył.

            Głodni i pełni wrażeń dojechaliśmy do Dynowa, który był końcową stacją naszej wycieczki. Tam, już w pełnej gotowości, czekały na nas panie kucharki z naszej szkoły z ciepłą herbatą i kiełbaskami, które piekliśmy przy ognisku. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy autokarami do Błażowej Dolnej. Dzień ten był bardzo udany i mam nadzieję, że za rok Dzień Dziecka spędzimy równie ciekawie.

            Wiktoria Synoś – uczennica kl.IV SP

             

        • Piknik "Powiew lata 2016"
          • Piknik "Powiew lata 2016"

          • 15 czerwca wokół naszej szkoły od rana zrobiło się kolorowo i wesoło, a to z powodu organizowanego pikniku sportowego, który odbył się pod hasłem " Powiew lata 2016". W pikniku uczestniczyli gościnnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Boruty Spiechowicza w Nowym Borku. Program imprezy był obfity w atrakcje między innymi rywalizacje sportowe, mecze piłki nożnej, zjeżdżalnia, malowanie twarzy, konkurs karaoke, a także darmowa loteria z nagrodami. Podczas pikniku dzieci bawił wesoły klown, który przygotował wiele ciekawych zabaw i sztuczek. Nie zabrakło oczywiście pysznych smakołyków, owocowych ciasteczek, pieczonych kiełbasek, waty cukrowej i popcornu. Swoją obecnością na pikniku zaszczycił także burmistrz Błażowej, pan Jerzy Kocój. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, w szczególności Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom.

            Zdjęcia w Galerii.

        • Moje pierwsze prawo jazdy!
          • Moje pierwsze prawo jazdy!

          • Uroczyste wręczenie kart rowerowych odbyło się 7 czerwca 2016 roku. Uczniowie otrzymali swoje pierwsze prawo jazdy z rąk dyrektora szkoły, który zwrócił szczególną uwagę na odpowiedzialne uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym w czasie wakacji. Uczniowie otrzymali także kamizelki i opaski odblaskowe w ramach programu  „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. Twórcą, organizatorem oraz sponsorem tego programu jest firma McDonald’s Polska. Wsparcia merytorycznego programowi „Bezpieczna jazda” udzielają Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji.

            Aby uzyskać kartę rowerową uczniowie wykazali się wiedzą zaliczając pozytywnie sprawdzian teoretyczny w oparciu o przepisy kodeksu drogowego oraz sprawdzian praktyczny z techniki jazdy jednośladem.

            Zdjęcia w Galerii.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich uczniów z naszej szkoły został zorganizowany przejazd Przeworską Kojeką Dojazdową "Pogórzanin" z Przeworska do Dynowa. Największym porzeżyciem dla uczniów była przeprawa przez ciemny tunel, który mierzy 602 metry. Najmłodsi pasażerowi mieli okazję  podróżować wagonami turystycznymi i wagonami "retro" tzw. "letniakami". Na stacji końcowej w Dynowie czekała na dzieci jeszcze jedna atrakcja - ognisko i pieczone kiełbaski.

            Zdjęcia w galerii.

        • Edukacja dla bezpieczeństwa
          • Edukacja dla bezpieczeństwa

          • 18 maja odbyły się trzecie, podsumowujące zajęcia z cyklu "Edukacja dla bezpieczeństwa", prowadzone przez wolontariuszki z Wolontariatu Projektor Angelikę Więcek oraz Natalię Wilk. Podczas tego spotkania uczniowie mogli obejrzeć pokaz pozorowanego wypadku drogowego oraz pierwszą pomoc udzielaną przez straż pożarną. Wolontariuszkom oraz strażakom bardzo dziękujemy za cenną lekcję!

            Zdjęcia w galerii.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • 25 kwietnia 2016r. klasa V pod opieką pani Iwony Bocek zaprezentowała inscenizację pt. "Sąd nad papierosem" z okazji Dnia Ziemi.

            Zespół instrumentalno- wokalny z klas IV-VI wykonał utwór pt. " Burek szczeka wniebogłosy, NIE PAL! szkodzą papierosy".

            Klasa III wykonała piosenkę pt. "Antynikotynowy RAP", uczniów przygotowała pani Agata Jakubczyk - Piech.

             

            Zdjęcia w Galerii.

        • Wyjazd do schroniska "KUNDELEK" i wystawę budowli z klocków LEGO
          • Wyjazd do schroniska "KUNDELEK" i wystawę budowli z klocków LEGO

          • 22 kwietnia 2016r. uczniowie klas I- III wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Schroniska dla zwierząt bezdomnych "Kundelek" w Rzeszowie. Widok samotnych zwierząt bardzo uwrażliwił dzieci. Szkoła otrzymała podziękowanie, za pomoc okazaną bezdomnych zwierzętom w formie przywiezionej karmy.

            Drugim punktem wycieczki było podziwianie wystawy bodowli z klocków LEGO.

            Zdjęcia w Galerii.

        • Kolejny muzyczny sukces naszych uczniów
          • Kolejny muzyczny sukces naszych uczniów

          • 19 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie. W kategorii młodszej, klas I – III zaprezentowało się 33 solistów oraz 10 zespołów a w kategorii klas IV- VI również 33 solistów oraz 10 zespołów. Konkurencja była więc bardzo duża.

            Jako solistka, wystąpiła Julia Pociask  z klasy IIa z piosenką pt. „Deszcz jesienny deszcz”, przygotowana przez panią Jadwigę Szydło.

             Naszą szkołę reprezentował również duet: Hubert Długosz oraz Anna Wacek, którzy wykonali utwór „Dziewczyna z granatem”.  Duet przygotowała pani Iwona Bocek.

            Sukces, zdobywając III miejsce, odniósł zespół wokalny, w składzie: Anna Marculeac, Malwina Łoza, Małgorzata Wąsacz, Maja Pleśniak, Julia Pociask, Martyna Cygan, Szymon Olszowy, Adam Marculeac, Kornelia Szpala i Gabriela Grabska, który przygotowały panie Agata Jakubczyk – Piech oraz Marta Kulasa. 

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

            Zdjęcia w galerii.

        • Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Złota Syrena"
          • Sukcesy naszych uczniów w konkursie "Złota Syrena"

          • 14 kwietnia 2016r. odbył się konkurs wokalny "Złota Syrena" organizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Błażowej. Do konkursu przystąpili uczniówie z naszej szkoły: Ania Marculeac, Julia Pociask, Martyna Cygan, Julia Bator, Anna Wacek oraz Hubert Długosz. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż w kategorii pierwszej I miejsce zdobyła uczennica klasy IIb Martyna Cygan, w kategorii drugiej I miejsce zdobył uczeń klasy VI Hubert Długosz ! Gratulujemy !

            ZDJĘCIA