• Przebudowa ogrodzenia

• Przy Szkole Podstawowej w Błażowej Dolnej 20.10.2023r. zostały zakończone prace przy realizacji zadania pn. ,,Przebudowa ogrodzenia wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych” w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025. Dzięki otrzymanym środkom z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Gminy Błażowa przy wsparciu partnerów projektu oraz szkoły powstało nowe ogrodzenie. Dodatkowo teren został wyposażony w ławki oraz kosze na śmieci a całość upiększyły zasadzone kwiaty oraz krzewy.

Wybór zadania stanowi oddolną inicjatywę mieszkańców i jest odpowiedzią na ich zdiagnozowane potrzeby. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu serdecznie dziękujemy.

• Pasowanie uczniów kl. I

• W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej. To był wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów klasy pierwszej, ale i dla ich rodziców. Dzieci z klasy 1 zaprezentowały program artystyczny. Odświętnie ubrani ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami, będą szanować kolegów, rodziców i nauczycieli oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu Pan Dyrektor Janusz Maciołek dokonał aktu pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Błażowej Dolnej. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podarunki. Następnie udali się do klasy na słodki poczęstunek.

• Święto Edukacji Narodowej

• 11 października 2023 r. odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie wyrazili swoim nauczycielom i wychowawcom wdzięczność za trud i poświęcenie oraz złożyli życzenia z okazji ich święta.