• Profil szkoły

• Nasza szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną, która wychowuje i kształci opierając się na powszechnie uznanych wartościach.

Wizja szkoły zakłada, iż jesteśmy społecznością, która:

• w swoim gronie czuje się bezpiecznie,
          • integruje całą społeczność szkolną,
          • kształtuje prawidłowy rozwój moralny, duchowy i fizyczny,
          • w swoim postępowaniu kieruje się życzliwością, miłością, odpowiedzialnością, tolerancją,
          • uczy patriotyzmu,
          • jest otwarta na potrzeby lokalnej społeczności,
          • przygotowuje uczniów do stawania się obywatelem świata.

W  szkole uczy 98 uczniów w 8 oddziałach. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Błażowej Dolnej to szkoła, gdzie panuje przyjazna atmosfera i wspiera się rodziców w wychowaniu dzieci. Naszą naczelną zasadą jest dobro dziecka, a każdy uczeń może osiągnąć sukcesy w wielu dziedzinach.

W szkole do dyspozycji uczniów znajduje się bogato wyposażona biblioteka, pełnowymiarowa, wyposażona w sprzęt sportowy sala gimnastyczna, stoły do tenisa stołowego, boisko do piłki  koszykowej i piłki nożnej, 10 wyposażonych sal dydaktycznych, sala komputerowa, stołówka. Każda sala oraz sala gimnastyczna jest wyposażona w gniazdo sieci internetowej.