• Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim

• W kwietniu w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim dla uczniów klas czwartych i piątych. Zmagania uczestników oceniał zaproszony gość, a jednocześnie główny juror konkursu Pan Dariusz Szmist - nauczyciel j. angielskiego z Zespołu Szkół w Błażowej. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania naszej młodzieży oraz ich umiejętności językowych.

Zdjęcia wykonali Szymon i Ignacy z klasy szóstej wykorzystując aparat fotograficzny i statyw zakupione w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

• Spotkanie z poetą

• 14 kwietnia w naszej szkole gościł znany poeta, fotograf Wojciech Ulman, który zaprezentował swoje utwory, fotografie i obrazy. Spotkanie autorskie miało ciekawy przebieg i zakończone zostało nagrodzeniem najbardziej aktywnych uczniów, którzy otrzymali książki z dedykacją i własnoręcznym podpisem autora. Zainteresowani mogli również zakupić dla siebie wybraną pozycję książkową.

• Sukces Zuzi z klasy V

• Zuzanna Hubkiewicz z klasy V wzięła udział w uroczystej Gali Wojewódzkiego Konkursu "Bajkowe Podkarpacie". Zuzia otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną do bajki Ignacego Krasickiego pt. "Słowik i szczygieł".

• Instalacje wielkanocne w wykonaniu uczniów

• W przedświątecznym nastroju uczniowie z klasy V i VII wykonali na plastyce instalacje o tematyce wielkanocnej. Powstały najpierw bardzo ciekawe projekty, które przerodziły się w oryginalne formy - "Golgota" i "Boży Grób". Inwencja twórcza młodych artystów pozytywnie zaskakuje i zarazem zachwyca. Wielkie brawa!

• Udział w zebraniu wiejskim uczennic z klasy 8

• Uczennice klasy 8 naszej szkoły: Malwina Łoza i Anna Marculeac są członkami Młodzieżowej Rady Gminy Błażowa. W niedzielę, 2 kwietnia br. wzięły udział w zebraniu wiejskim w Błażowej Dolnej, na które przybyli przedstawiciele samorządów: gminy Błażowa i powiatu rzeszowskiego na czele z p. Burmistrzem Jerzym Kocojem.

• Wyróżnienie w konkursie "Mój wymarzony zawód przyszłości"

• Bardzo cieszymy się z sukcesu Oliwii Bator, uczennicy klasy VII, która otrzymałą wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Mój wymarzony zawód przyszłości" zorganizowanym w Warszawie. Oliwka napisała ciekawą pracę pisemną i została doceniona oraz nagrodzona bonem na zakup pomocy naukowych.

Gratulujemy Oliwii i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolny Konkurs Palm Wielkanocnych

• Tradycji stało się zadość - w naszej szkole odbył się kolejny konkurs na najładniejszą palmę. Na korytarzu pojawiła się wystawa pięknych palm, które zostały wykonane przez uczniów kl. 0- 7. Jury konkursowe doceniło pomysłowość, wkład pracy i postanowiło nagrodzić wszystkich wykonawców na przedświątecznym apelu. Dyplomy i nagrody czekają. Brawa dla wszystkich!

Nagrody udundowała Rada Rodziców. Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".