• Oddanie do użytku nowego placu zabaw.

•

W dniu 26 października  2021 r.,  zakończono prace przy realizacji zadania pn. ,,Budowa i urządzenie placu zabaw" przy SP w Błażowej Dolnej w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 - 2025. Dzięki środkom pochodzącym z budżetuWojewództwa Podkarpackiego oraz Gminy Błażowa przy wsparciu partnerów projektu oraz mieszkańców sołectwa wybudowano plac zabaw oraz parking.Dodatkowo teren został oświetlony oraz wyposażony w ławki i kosze naśmieci. Całość upiększyły zasadzone kwiaty i krzewy. Wszystkim, którzy się do jego powstania przyczynili w imieniu społeczności szkolnej oraz mieszkańców serdecznie dziękujemy.

dyrektor SP w Błażowej Dolnej Janusz Maciołek

• Podziękowanie

• Bardzo gorąco pragniemy podziękować wszystkim Państwu za przekazanie 1% podatku za 2020r. na rzecz naszej szkoły.

Dzięki Państwa hojności otrzymaliśmy kwotę 2 036,00 zł.

Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie statutowej

działalnosci Rady Rodziców.

Jednocześnie bardzo prosimy o dalsze wsparcie i pamięć podczas następnego rozliczenia podatkowego.

Numer KRS: 0000145905

z dopiskiem "dla Szkoły Podstawowej w Błażowej Dolnej"

• Nowy plac zabaw

• Prace przy budowie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Błażowej Dolnej dobiegają końca. Inwestycja ta powstała w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025 przy udziale środków z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz budżetu Gminy Błażowa. W imieniu całej społeczności Błażowej Dolnej serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do jego powstania przyczynili.

Janusz Maciołek, dyrektor

• SERCE I POMOC

• Głównym założeniem projektu  jest zachęcenie szkół do podejmowania autorskich i innowacyjnych działań, które poprawią i ułatwią uczniom klas trzecich przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowania niepowodzeń szkolnych. Jest to autorski projekt Podkarpackiego Kuratora Oświaty, którego partnerami są dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i rodzice ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego. Przejście z etapu do etapu wymaga łagodnego wprowadzenia dziecka (ucznia klasy III/IV) w świat pojęć i wiedzy z podziałem na przedmioty, przygotowania do wykonywania dodatkowych obowiązków ucznia, spełniania wymagań wielu nauczycieli oraz wdrażania do świadomego samorozwoju i samokształcenia.