• Piknik „Pożegnanie lata 2022”

•

W dniu 14 września 2022r., przy bardzo sprzyjającej pogodzie odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu zabaw oraz rowerowego placu zabaw (pumptrack). Jest  to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw. Impreza miała charakter  rekreacyjny w formie  pikniku pod hasłem  „Pożegnanie lata”. Do Błażowej Dolnej zostali zaproszeni uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Borku. Łącznie w imprezie udział wzięło około 300 osób.  Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością p. Jerzy Kocój  burmistrz Błażowej , p. Andrzej Wróbel zastępca  burmistrza, p. Jadwiga Szermach prezes Gospodarki Komunalnej w Błażowej, p. Piotr Maciołek kierownik Zakładu Zagospodarowania Odpadów i Transportu  a także p. Janusz Szpala sołtys Błażowej Dolnej - radny Rady Miejskiej w Błażowej i p. Zbigniew Szala - radny Rady Miejskiej. Na czele gości ze Szkoły w Nowym Borku przybyła p. Jolanta Szczepan dyrektor szkoły. Uczniom zapewniono wiele atrakcji  m.in. mecz piłki nożnej, konkursy  sprawnościowe i przejazd  nowym  torem rowerowym. Imprezę  uatrakcyjniła także prezentacja najnowszego sprzętu  Ochotniczej Straży Pożarnej  w Błażowe i Gospodarki Komunalnej. Przy  rekreacyjnej muzyce uczniowie mogli również zjeść kiełbaskę z grilla,  a na zakończenie imprezy odbyła się loteria fantowa dla wszystkich uczestników pikniku. Nagrody  (a było ich 300) ufundowane były przez następujących sponsorów: Bednarz Szczepan „Autoserwis”, Gospodarka Komunalna w Błażowej, Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Błażowej, Hurtownia Części Samochodowych „Szik”, Handel i Usługi Zbigniew Szala, Centrum Pokryć Dachowych „Profi”,  „TOYOTA” Rzeszów, Sołtys Błażowej Dolnej Janusz Szpala oraz Burmistrz Błażowej Jerzy Kocój i  Zastępca Andrzej Wróbel. Wszystkim sponsorom i władzom samorządowym Gminy Błażowa  serdecznie dziękujemy.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Pierwszego września uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie, rodzice, dyrekcja i  nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej, następnie w akademii przygotowanej przez uczniów klas IV, VII i VIII. Dyrektor szkoły przywitał uczniów i  życzył  powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. W tym roku na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć pana burmistrza Jerzego Kocoja. Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.