• Konkurs czytelniczy - lapbooki

• Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”, gromadzące informacje na dowolnie wybrany temat. Kształt, forma, technika wykonania zależą od wieku dziecka i wybranego tematu. Od bardzo prostych składanek do rozbudowanych teczek gromadzących informacje teoretycznei własne prace ucznia.

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie teczka, większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści.

Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawość i motywuje dziecko do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia. Lapbook pozwala bowiem również na zbieranie informacji i nieskończone rozszerzanie jego zawartości. Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, miarki, itd. Oczywiście im więcej opcji zawiera dany lapbook tym ciekawiej, im więcej zmysłów angażuje i więcej opcji obsługi daje, tym bardziej jest interesujący.
            To bardzo atrakcyjna forma pracy dla dzieci oraz świetny środek dydaktyczny służący utrwaleniu wiedzy poprzez zaangażowanie wielu zmysłów. Ta forma pracy ucznia może być wykorzystywana na każdym przedmiocie w szkole, ale zależy to przede wszystkim od chęci uczniów J

W tym roku szkolnym klasa 4 realizowała projekt na lapbook dotyczący lektury ,, Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy. Trzeba podkreślić, że uczniowie tej klasy pięknie i chętnie rysują, więc ta propozycja pracy z lekturą bardzo im odpowiada.

Wyniki pracy prezentowane są w nasze szkole na wystawie w Bibliotece Szkolnej. Ci uczniowie, którzy włożyli w wykonanie lapbooka najwięcej pracy  i inwencji twórczej zostali nagrodzeni!

Nagrodzeni uczniowie w tym konkursie:

I miejsce Zuzanna Hubkiewicz

II miejsce Amelia Chlebek

II miejsce Lena Kuźniar

III  miejsce Maja Pociask

III miejsce Jakub Nawłoka

III miejsce Nikodem Bednarz

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Konkurs mitologiczny

• W tym roku szkolnym został przeprowadzony  Konkurs Mitologiczny  dla klasy 5. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat bogów, herosów starożytnej Grecji, a także znajomością związków frazeologicznych o rodowodzie mitologicznym.

Uczniowie, których te niezwykłe opowieści zaciekawiły i najwięcej informacji zapamiętali zostali nagrodzeni.

I miejsce Emilia Kuśnierz

II miejsce Ignacy Bednarz