• 2015r. XI Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojkowej

• XXDnia 5 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Błażowej Dolnej odbył się XI Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Organizatorami była Szkoła Podstawowa w Błażowej Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Błażowej. Uroczystość rozpoczęła się wspólną mszą świętą pod przewodnictwem księdza dziekana Jacka Rawskiego, następnie uczniowie, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście udali się na plac szkolny, gdzie złożono wiązanki kwiatów i znicze pod Obeliskiem Katyńskim i tablicą pamiątkową AK. Na konkurs przybyli uczniowie z całej gminy oraz przedszkolaki. Uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Sobas - Klocek, Karolina Kisała, Jolanta Kocyła, Katarzyna Kyc. W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zdobyły Iskierki z SP w Nowym Borku, które przygotowała pani Justyna Zapiór, drugie miejsce - zespół wokalny z SP w Błażowej Dolnej pod opieką pani Agaty Jakubczyk – Piech oraz pani Marty Kulasy, trzecie zespół z SP w Błażowej, który przygotowała pani Monika Kotowicz. Wyróżnienie otrzymały dwa zespoły z Przedszkola Publicznego w Błażowej: Pszczółki oraz Wiewiórki, przygotowane przez panie: Annę Osinko, Paulinę Bator, Grażynę Przybyło i Gabrielę Słaby. W kategorii solo I miejsce zajęła Julia Pociask z SP w Błażowej Dolnej, przygotowana przez panią Jadwigę Szydło. Pozostałymi uczestnikami I kategorii były zespoły z Piątkowej, Lecki oraz Kąkolówki. Wśród starszych uczniów zwycięzcami zostali: I miejsce Młodzi Patrioci z SP w Błażowej pod opieką pani Pauliny Wziątka,  II miejsce zespół Fajerwerki z SP w Nowym Borku, który przygotowała pani Justyna Zapiór oraz III miejsce zespół z SP w Futomie, pod opieką pani Iwony Bocek. Wyróżnienie otrzymał zespół z Kąkolówki, który przygotował pan Wojciech Kruczek.W kategorii występ solo: I miejsce Aleksandra Osinko z SP Błażowa, której opiekunem była pani Paulina Wziątka, II miejsce Aleksandra Turczyk z SP w Lecce, przygotowana przez pana Wojciecha Kruczka, III miejsce Alessia Farbaniec z SP w Futomie, pod opieką pani Iwony Bocek.  I miejsce w kategorii duet zdobyli Anna Wacek i Hubert Długosz z SP w Błażowej Dolnej, których przygotowała pani Iwona Bocek. Dodatkowo w tej kategorii występował zespół z SP w Białce, przygotowany przez pana Wojciecha Kruczka. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców ufundował IPN w Rzeszowie oraz SP w Błażowej Dolnej. W czasie obrad jury goście i uczestnicy zwiedzali Szkolną Izbę Pamięci oraz wszystkie dzieci wzięły udział w twórczej zabawie. Pod opieką swych nauczycieli na dużych arkuszach rysowali pracę plastyczną pt. „Polskie symbole narodowe”.XI Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, po raz kolejny pozytywnie zapisał się w historię Szkoły Podstawowej w Błażowej Dolnej. Z wielką radością i przekonaniem śmiało można powiedzieć: do zobaczenia za rok!