• 15 lutego 2024 roku to dla Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Błażowej Dolnej data szczególnie ważna. Tego dnia miała miejsce uroczystość poświęcona pamięci żołnierza Armii Krajowej ks. Michała Pilipca ps. „Ski”. Na budynku szkoły został namalowany piękny mural przedstawiający ks. Michała Pilipca oraz żołnierzy Armii Krajowej. Nasza placówka od lat kultywuje wartości patriotyczne i pamięć o żołnierzach AK. Od 2005 roku organizowany
        • Dzień Babci i Dziadka

W dniu dzisiejszym uczniowie klas młodszych 0-III pod opieką pań wychowawczyń przygotowali Dzień Babci i Dziadka. Każda z klas zaprezentowała krótką część artystyczną, oraz wręczyła upominki dla swoich ukochanych babć i dziadków. Na zakończenie na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

• Konkurs Literacko-Plastyczny

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY
            DLA KLAS IV

„ W KRAINIE BAŚNI”

CELE KONKURSU:
            1. Rozbudzenie zainteresowania baśnią.

2.Kształtowanie dostrzegania dydaktycznego charakteru baśni.
            3. Rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów.

4.Konkretyzacja treści przeczytanych baśni- wykonanie prac plastycznych.
            5. Wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji.

• Konkurs Literatura i Dzieci

24 listopada grupa teatralna z kl. IV-VI reprezentowała gminę Błażowa w etapie regionalnym Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci "Dzień bez komputera " w kategorii inscenizacja, a Adam Marculeac z kl. IVB w kategorii recytacja. Za inscenizację teatrzyk otrzymał wyróżnienie a Adam nagrodę i zarazem nominację do etapu wojewódzkiego tego konkursu. Gratulujemy zwycięstwa!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
            Z radością przyłączyliśmy się do tej ogólnoświatowej akcji. Ćwiczyliśmy pamięć i pobijaliśmy własne rekordy. Uczniowie i dorośli, którzy rozwiązali zadanie przed komisją egzaminacyjną uzyskali certyfikat „eksperta tabliczki mnożenia”. W kategorii uczniów klas IV najlepszy wynik uzyskał Adam Marculac, a w kategorii klas V-VII najszybsza była Kinga Hocyk. Gratulujemy!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

4 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, następnie dalsza część odbyła się w sali gimnastycznej gdzie, uczniowie klas V-VII powitali z humorem swoich kolegów oraz nauczycieli. Następnie zabrał głos pan dyrektor Janusz Maciołek, który przedstawił plan pracy na nowy rok szkolny. Na uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością pan burmistrz Błażowej - Jerzy Kocój, który życzył sukcesów wszystkim uczniom oraz nauczycielom.

• Rowerem w Bieszczady

W dniu 22.05.2017 r. uczniowie klasy VI brali udział w wycieczce rowerowej w Bieszczady. Plan wycieczki obejmował przejechanie na rowerze trasy Cisna - "Rezerwat Sine Wiry" - Kalnica. Trasa liczyła 23.44 km i biegła wzdłuż rzeki Solinka. Każdy uczestnik dzielnie pokonywał kolejne wzniesienia, po których wszyscy dotarli do Rezerwatu Sine Wiry. Na miejscu był czas na odpoczynek i posiłek. Z Rezerwatu Sine Wiry wycieczka ruszyła w dalszą drogę w kierunku miejscowości Kalnica. Z Kalnicy uczniowie busem wrócili do Cisnej gdzie był czas na obiad i pamiątki. Wycieczka przebiegła bez żadnych większych problemów choć nie obyło się bez jednej przebitej dętki.

• Dzień Ziemi

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. W krótkiej inscenizacji pt. "Sprawa dla Ekologa" wystąpili uczniowie kl. IV i VI, którzy zachęcali całą społeczność szkolną do dbania o środowisko naturalne. Podczas przedstawienia zwrócono również uwagę na segregację śmieci oraz recykling cyli wtórne wykorzystywanie surowców. Wszyscy uczestnicy spotkania zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórko, drogi i place zabaw.

• Wycieczka Odrzykoń-Krosno

24 kwietnia uczniowie klas IV-VI brali udział w jednodniowej wycieczce do Krosna. Zwiedzali ruiny zamku "Kamieniec" z XIV w. w Odrzykoniu, zapoznali się z jego historią, mogli też sfotografować się w Sali Tortur. Dalszy etap wycieczki to Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie wielką atrakcją były interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła. Ponadto uczniowie mogli sami tworzyć uczestnicząc w warsztatach malowania na szkle. Nie brakło też czasu na "małe co nieco", aby nabrać sił odwiedziliśmy restaurację "Marholka" gdzie dominowały zamówienia na pizze.

• Zabawa choinkowa

30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Imprezę poprowadził DJ Maciek, który przygotował rozmaite atrakcje. Uczniowie zmierzyli się z takimi konkurencjami jak wyścigi taczek, przeciąganie liny czy spacer pod liną. Nie zabrakło oczywiście zabaw tanecznych z nagrodami. Dużo radości przysporzyła zabawa z kolorowymi perukami, dzięki którym niemal każdy miał karnawałową fryzurę.

• Dzień Babci i Dziadka

W dniu 29 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka . Klasy O-III pod czujnym okiem pań wychowawczyń przygotowały wiersze, piosenki, a także przedstawienie pt. "Z życia babci i dziadka".Teatrzyk szkolny klas IV-VI zaprezentował inscenizację pt. "Szkoła pasji" na podstawie utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa". Wnuczęta dla swych babć i dziadków przygotowały również własnoręcznie wykonane podarunki oraz słodkie pierniczki.

• Mikołajki

5 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne i dlatego też zostały obdarowane wymarzonymi prezentami. Bardzo dziękujemy Mikołajowi za wizytę i czekamy w przyszłym roku!

• Szkolny Facebook